آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 246306
انجمن سینمای جوان برازجان
وبلاگ آموزشی و اطلاع رسانی (اخبار و فراخوان مسابقات و جشنواره های فیلم و عکس)
پنج‌شنبه 15 دی‌ماه سال 1390 :: 11:23 :: نویسنده : روابط عمومی

سومین دوره جشنواره سراسری عکس زنان و زندگی شهری با هدف ثبت جلوه‌ها و حضور زنان در زندگی شهری و در دو بخش اصلی و ویژه برگزار خواهد شد.

اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در پی برگزاری دو دوره جشنواره سراسری عکس «زنان و زندگی شهری» در نظر دارد سومین دوره این جشنواره را با هدف ثبت جلوه‌ها و حضور زنان در زندگی شهری برگزار نماید. بدین منظور از تمامی علاقمندان به هنر عکاسی و هنرمندان حرفه‌ای دعوت می‌شود با تشریک مساعی در حوزه عکس و ارسال آثار خود، ما را در برگزاری شایسته‌تر این جشنواره اجتماعی، فرهنگی و هنری همراهی نمایند.

سومین جشنواره سراسری عکس زنان و زندگی شهری در یک بخش اصلی و یک بخش ویژه برگزار می‌شود.

موضوع‌ها و مضامین بخش اصلی عبارتند از: زنان و شهرنشینی (حمل و نقل و ترافیک، پارک‌ها و فضای سبز، مراکز خرید و فروشگاه‌ها)، زنان، دین و اخلاق (نماز جمعه و آیین‌های عبادی، حجاب و عفاف، فعالیت‌های دینی)، زنان و زندگی اجتماعی (مشارکت‌های اجتماعی در زندگی شهری، راهپیمایی‌ها و مناسبت‌ها، ورزش و اوقات فراغت)، زنان و خانواده (نقش زن در خانواده، تربیت فرزندان و تحکیم بنیان خانواده در قالب ترسیم در نقش مادر، همسر و فرزند، مدیریت خانه و خانواده)، زنان، فرهنگ و تعلیم و تربیت: (نقش آفرینی و حضور موثر و فعال زنان در مراکز آموزش و پرورش، آموزش عالی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های هنری، فضاهای فرهنگی هنری از قبیل سینما، تئاتر، موسیقی) و زنان و توانمندی‌های فرهنگی – اجتماعی (کارآفرینی، خلاقیت و ابتکار)

موضوع بخش ویژه جشنواره نیز عبارت خواهد بود از زن، کودک و زندگی شهری که در بخش ویژه، کلیه متقاضیان می‌توانند آثار خود را که دربرگیرنده موضوع‌ها و مضامین مرتبط با حضور زنان و کودکان در زندگی شهری باشد، ارسال نمایند.

بر پایه این گزارش، شرکت در این جشنواره برای همه علاقمندان(مرد و زن) آزاد است و هر عکاس می‌تواند حداکثر 10 تک عکس در بخش اصلی و 10 تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

به سه برگزیده بخش اصلی به ترتیب لوح تقدیر، تندیس جشنواره و بیست، پانزده و ده میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می‌گیرد و به 7 نفراز عکاسان برگزیده هم لوح تقدیر و سه میلیون ریال جایزه نقدی اهدا خواهد شد. در بخش ویژه هم به سه نفر، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ده میلیون ریال جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

رخشان بنی‌اعتماد، فتانه دادخواه، رعنا جوادی، محسن راستانی و سیف‌الله صمدیان هم داوران این جشنواره هستند.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا بیست‌ودوم دی ماه سال جاری به دبیرخانه مرکزی جشنواره به نشانی خیابان استاد نجات‌اللهی، کوچه نوید، پلاک 40، طبقه سوم و یا به دبیرخانه‌های مستقر در ادارات امور بانوان مناطق 22 گانه شهرداری تهران تحویل نمایند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 88912578 تماس حاصل نمایند.نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب