X
تبلیغات
رایتل
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 245037
انجمن سینمای جوان برازجان
وبلاگ آموزشی و اطلاع رسانی (اخبار و فراخوان مسابقات و جشنواره های فیلم و عکس)
چهارشنبه 26 شهریور‌ماه سال 1393 :: 11:36 :: نویسنده : روابط عمومی

هیأت داوران بخش‌های جشنواره تیژ (فیلم، فیلمنامه، عکس) با ارائه بیانیه خود برگزیدگان هر بخش  را معرفی کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، بیانه هیات داوران بخشهای فیلم،  فیلمنامه و عکس جشنواره تیژ به همراه اسامی برگزیدگان بدین شرح است؛


بیانیه هیأت داوران بخش فیلمنامه

در این دوره از جشنواره 245 فیلمنامه کوتاه با زمانبندی تقریبی حدوداً یک تا چهل دقیقه‌ای مورد مطالعه، بررسی و داوری هیئت داوران قرار گرفت. از این تعداد 224 اثر در بخش آزاد و 21 اثر متقاضی شرکت در بخش اقتباسی بودند.

هیئت داوران متشکل از محمدجعفر یوسفیان، حبیب بابی ساجد و نادره ترکمانی پس از مطالعه کلیه آثار، طبق آئین نامه جشنواره، سه اثر را در بخش آزاد و یک اثر را در بخش اقتباسی انتخاب و دو اثر را شایسته تقدیر دانست.

نکاتی که در بررسی آثار و انتخاب فیلمنامه‌های برتر مورد توجه هیئت داوران قرار گرفت عبارتند از:

 

1-توجه به شاخصه‌های هنری و زیبایی شناسی فیلمنامه‌ها در ارائه مضامین و موضوعات بومی با توجه به گستردگی فرهنگ و سنن در مناطق متعدد ایران.

2- توجه به نگاه خلاقانه و نوگرایانه فیلمنامه نویس در ارائه موضوع چه در شکل و چه در محتوا.

3-توجه به مناسبات و شناسه‌های تولیدی اثر همراه با کوتاه و بی‌بدیل بودن فیلمنامه.

4- توجه به رعایت زبان سینمایی و تمرکز بر وجوهات تخصصی در نگارش فیلمنامه.

هیئت داوران خاطر نشان می‌نماید که ارائه دهندگان فیلمنامه اقتباسی، جز چند اثر مابقی نیازمند آموزش و شناخت درست نسبت به نگارش فیلمنامه اقتباسی بوده و در این خصوص به برگزارکنندگان جشنواره پیشنهاد برگزاری کارگاه‌های تخصصی نگارش فیلمنامه  کوتاه اقتباسی را می دهد.

با آرزوی موفقیت، اعضای هیئت داوری بخش فیلمنامه پنجاه و یکمین جشنواره منطقه ای انجمن سینمای جوانان ایران.

محمدجعفر یوسفیان، حبیب بابی ساجد و نادره ترکمانی.  

 

بخش فیلمنامه:

لوح تقدیر و مبلغ 5.000.000 ریال به جواد رمضانی برای فیلمنامه انیمیشن "آب سیاه" از بوشهر اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ5.000.000 ریال به فیلمنامه به سمیه حسینی برای فیلنامه داستانی"مهر پدری" از تربت حیدریه اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 10.000.000 ریال به عنوان نفر سوم به محسن شیرازی برای فیلمنامه مستند "توتن سوار" از زاهدان اهدا شد.


دیپلم افتخار و مبلغ 12.000.000 ریال به عنوان نفر دوم به برای فیلمنامه داستانی"شوخی" از برازجان اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ 15.000.000 ریال به عنوان نفر اول به گلنار بساک هارونی برای فیلمنامه داستانی "یوسف" از تهران اهدا شد.

در بخش اقتباس ادبی تندیس جشنواره و  مبلغ 20.000.000 ریال به حسام سامری زاده مقدم برای فیلمنامه "لطفا پیغام بگذارید" از مشهد اهدا شد.

  

بخش عکس:

لوح تقدیر و مبلغ 3.000.000 ریال به ابوالفضل ادیم از بوشهر اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 3.000.000 ریال به احسان کمالی برای عکس "خانه تکانی" از مشهد اهدا شد.

لوح تقدیر و مبلغ 6.000.000 ریال به عنوان نفر سوم به علی اکبر محمدزاده مقدم برای مجموعه عکس "خشکسالی" از گناباد اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 8.000.000 ریال به عنوان نفر دوم به تکتم استیلایی برای عکس "مترسک" از نیشابور اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ 10.000.000 ریال به عنوان نفر اول به امیر عنایتی از تربت حیدریه اهدا شد.


در بخش پژوهش فیلم مستند

از میان 2  کاندید: آرزوهای خط خورده از تهران، فیلم پلپلاسی از زاهدان

تندیس جشنواره و مبلغ  20.000.000ریال  به مرتضی کاویانی برای فیلم "پلپلاسی" از زاهدان اهدا شد.

 

در بخش فیلمنامه

از میان  3 کاندید: زنی پوشیده با گردنبند، نجس، از طرف آن‌ها

تندیس جشنواره و مبلغ  20.000.000  ریال به ابراهیم ایرج زاد برای فیلم داستانی "زنی پوشیده با گردنبند" از تهران اهدا شد.

 

در بخش تصویربرداری

از میان 3 کاندید: "کوزمک و برتلک باز"،  "زمستان عشق و سایر قوانین" و "صورت‌های متروک"

تندیس جشنواره و مبلغ  20.000.000 ریال به حمید مهر افروز برای فیلم‌های "کوزمک و برتلک باز" از تبریز اهدا شد.

 

 در بخش تدوین:

 

از میان 3  کاندید: "هلهله جنگ"، "صورتهای متروک" و " زمستان عشق و سایر قوانین"

تندیس جشنواره و مبلغ  20.000.000 ریال به بهنام پورشکیبا برای فیلم داستانی"هلهله جنگ" از بوشهر اهدا شد.

 

 در بخش صدا:

تندیس جشنواره و مبلغ  20.000.000 ریال به حسین قورچیان برای صداگذاری فیلم‌های "صورت‌های متروک"، "برتلک باز" و "زمستان عشق و سایر قوانین" از تهران اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم پویانمایی

از میان  3  کاندید: "دخترک آت آشغالی"، "عکس" و "کشک"

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به ماشاالله محمدی برای فیلم "عکس" از سنندج اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ  25.000.000 ریال به محمد زارع و شلاله خیری برای فیلم "دخترک آت آشغالی" از تبریز اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم مستند:

از میان  4  کاندید: "زمستان عشق و سایر قوانین"،  " آرزوهای خط خورده"، "پلپلاسی" و "سیمخانه"

تندیس جشنواره و مبلغ  25.000.000ریال اهدا می‌شود به آزیتا رصافی برای فیلم "آرزوهای خط خورده"


در بخش بهترین فیلم تجربی:

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به مازیار کاظمی برای فیلم "ریورس" از تربت حیدریه اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به حمید امیری برای فیلم "انقلاب زباله ها" از گناباد اهدا شد.

 

در بخش بهترین فیلم داستانی

از میان  4  کاندید: "کوزمک"، "نجس"، " از طرف ان ها"، "زنی پوشیده با گردنبند"

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال اهدا می‌شود به علیرضا سلمانپور برای فیلم "کوزمک" از تبریز

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به سعید روستایی برای فیلم " از طرف ان ها" از تهران اهدا شد.

تندیس جشنواره و مبلغ  30.000.000 ریال به بهرام  ارک و بهمن ارک برای فیلم "نجس" از تبریز اهدا شد.

 

در بخش استعداد جوان

تندیس جشنواره و مبلغ 15.000.000 ریال به جلال یزدانی برای فیلم "کمی قشنگ‌تر" از تربت حیدریه اهدا شد.

 

جایزه بزرگ جشنواره

تندیس جشنواره و مبلغ  40.000.000 ریال به یاسر خیر برای فیلم "زمستان عشق و سایر قوانین" از زاهدان اهدا شد.

 

تقدیر هیئت داوران

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به بهروز بادروج برای تصویربرداری فیلم "زمستان، عشق و سایر قوانین" از زاهدان اهدا شد.

دیپلم افتخار و مبلغ 10.000.000 ریال به علیرضا فرخنده کیش برای فیلم "دیوار" از تهران اهدا شد.



نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب